Aktualności

Zatrzymany kierowca z dwoma promilami i dożywotnim zakazem. Był poszukiwany, rok spędzi w zakładzie karnym

Data publikacji 28.05.2020

Ponad dwa promile alkoholu oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów miał zatrzymany przez świebodzińskich policjantów mężczyzna. Jest on również osobą poszukiwaną do odbycia blisko rocznej kary pozbawienia wolności. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki wzorowej współpracy Policji z innymi kierującymi oraz w wyniku odpowiedniej koordynacji służb.

Współpraca służb z obywatelami oraz odpowiednia koordynacja ich działań to jeden ze sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa. Dzięki temu po raz kolejny w powiecie świebodzińskim udało się wyeliminować osobę zagrażającą innym na drodze, a jednocześnie zatrzymać poszukiwanego mężczyznę. Dyżurny komendy w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie od kierowcy pojazdu ciężarowego o nietrzeźwym mężczyźnie, który porusza się trasą krajową nr 92. Zgłaszający przekazał, że wychodząc ze sklepu, minął się na parkingu z mocno nietrzeźwym mężczyzną. Kiedy wsiadł do swojej ciężarówki, zauważył, że mężczyzna ten również wsiada do auta i po chwili rusza. Usiłował jeszcze swoim pojazdem zablokować mu przejazd, ale auto zawróciło i wyjechało z parkingu.

Oficer dyżurny skierował we wskazany rejon drogi krajowej dwa patrole, by szybko odszukać oraz zatrzymać mężczyznę. Pojawiła się kolejna informacja o kierowcy, który poruszał się zygzakiem i zjechał z głównej trasy w kierunku miejscowości Lubrza. Z opisu wynikało, iż jest to te samo auto. Dzięki współpracy ze zgłaszającymi mundurowi błyskawicznie dotarli na miejsce. Na widok radiowozu kierujący pojazdem zjechał w boczną drogę, Dzięki szybkiej reakcji policjanta udało się zatrzymać pojazd i obezwładnić mężczyznę. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

W wyniku dalszych czynności ustalono, że zatrzymany ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Kierującemu oprócz wysokiej kary finansowej, powyżej 10 tysięcy złotych grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 za niestosowanie się do wyroku sądu oraz do 2 lat pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości.