KPP Świebodzin

Aktualności

Zostań policantem
OCHRONA PRAWNA POLICJANTÓW
"Policjant, który mi pomógł"
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Dzieciństwo
Niebieska Linia

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Kierujący z długą lista zarzutów

  Kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu przez wzgląd na stan techniczny, brak uprawnień do kierowania pojazdami, rozmowa przez telefon podczas kierowania pojazdem to tylko część z listy czynów, które popełnił 34 letni kierujący zatrzymany przez policjantów ze Świebodzina. Najpoważniejszym z nich jest jednak prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości – mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

 2. Trudne warunki na drodze – zachowajmy szczególną ostrożność

  Panująca na zewnątrz deszczowa aura sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom drogowym. Szczególnie narażeni w tej sytuacji są niechronieni użytkownicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas panujących trudnych warunków na drodze. Na terenie powiatu świebodzińskiego w ciągu kilku godzin doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych w wyniku których jedna osoba trafiła do szpitala. Przypominamy również aby pamiętać o odblaskach, mogą one nam uratować życie.

 3. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” – policyjne kontrole autokarów

  Czas tuż przed feriami zimowymi to również zorganizowane wyjazdy szkolne. Aby wycieczka była udana musi być przede wszystkim bezpieczna. W związku z tym przez policję prowadzone są działania „Bezpieczne Ferie 2019” oraz „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. W ich trakcie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ze Świebodzina prowadzą kontrole pojazdów oraz kierujących zorganizowanych wycieczek. Ważnym jest aby wcześniej przekazać informacje o planowanym wyjeździe. Jedna z takich kontroli miała miejsce w dniu 8 stycznia w Lubrzy, gdzie policjanci sprawdzili autokar wiozący przedszkolaków na ich pierwszą wycieczkę.

 4. Szczęśliwego Nowego Roku! – wspólnie zadbajmy aby życzenia mogły się spełnić

  Co roku podczas sylwestrowej zabawy dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków. Przyczyną wielu z nich jest wypity alkohol. Pod wpływem „procentów” dochodzi do zdarzeń związanych z prowadzeniem pojazdów w stanie nietrzeźwości, podczas odpalania fajerwerków czy wychylania się przez balustrady by je obejrzeć. Aby życzenia noworoczne mogły się spełnić pamiętajmy aby bawić się z rozsądkiem oraz by wzajemnie z bliskimi pilnować swojego bezpieczeństwa.

 5. Podczas „gorączki” przygotowań do świąt pamiętajmy o bezpieczeństwie

  Nadchodzący weekend przed świętami to okres gorączkowych przygotowań, zakupów oraz podróży. Jest to okres wytężonej pracy dla wszystkich policjantów. W tym okresie drastycznie zwiększa się ruch na drogach oraz pojawiają się tłumy w rejonach marketów, jarmarków i targowisk, a co za tym idzie zwiększa się liczba zdarzeń takich jak wypadki drogowe czy kradzieże. W trakcie przygotowań do świąt pamiętajmy również aby zadbać o dom. Czasami do nieszczęścia, takiego jak pożar wystarczy chwila nieuwagi.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych