KPP Świebodzin

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Pod wpływem alkoholu podjechał autem „zagadać”… trafił na nieumundurowanych policjantów.

  Wsiadł za kierownicę swojego pojazdu, mając blisko 2 promile alkoholu i postanowił pojeździć po mieście. W trakcie przejażdżki postanowił „zagadać” do dwójki ludzi siedzących w pojeździe. Jak się okazało, był to patrol policji w nieoznakowanym radiowozie. Młody, 20-letni kierujący miał prawo jazdy dopiero od pół roku. Teraz dostanie 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i uprawnienia będzie musiał wyrobić ponownie.

 2. Spryskał maseczkę perfumami, aby ukryć zapach alkoholu. Pijany 45-latek kierował kradzionym pojazdem

  Świebodzińscy policjanci zatrzymali 45-latka, który kierował skodą mają ponad promil. Mężczyzna, chcąc zmylić policjantów, spryskał maseczkę perfumami, aby ukryć woń alkoholu. Podał także dane kuzyna twierdząc, że kolor oczu zmienił soczewkami, a tatuaże usunął laserowo. Jak by tego było mało, 45-latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a skoda pochodziła z kradzieży.

 3. W drogę z 2,5 promilami i podrobionym prawem jazdy

  Podrobione prawo jazdy, aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kierowanie pojazdem mechanicznym z blisko 2,5 promilami alkoholu we krwi. To zarzuty, które usłyszy kierujący 39-latek zatrzymany przez policjantów ze Świebodzina. Mężczyźnie grozi wysoka kara finansowa oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

 4. Tragedia była o krok - pijany kierowca o mało nie potrącił ludzi na przejściu dla pieszych

  Kierujący z blisko 1,5 promila alkoholu we krwi o mało nie wjechał w pieszych znajdujący się na przejściu. Mężczyzna zatrzymał pojazd na środku pasów. Policjanci wyciągnęli mężczyznę zza kierownicy samochodu i zatrzymali. W środku auta znaleziono otwartą butelkę wódki. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

 5. „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”- działania Lubuskiej Policji

  Prawidłowe oświetlenie pojazdów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego już piąty raz Policja wychodzi z inicjatywą, która ma podkreślić ten aspekt i zachęcić kierowców do sprawdzania jego poprawności. W działania te włączają się lubuscy policjanci, którzy informują kierowców o możliwości bezpłatnych sprawdzeń świateł w określonych stacjach kontroli pojazdów. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.