KPP Świebodzin

Aktualności

Zostań policantem
"Policjant, który mi pomógł"
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Dzieciństwo
Niebieska Linia

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Warto świecić przykładem - „Dzień Odblasków 2017”

  W dniu 6 grudnia 2017 roku w godzinach popołudniowo – wieczornych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przekazywać będą podczas wybranych kontroli elementy odblaskowe. Celem działań jest zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z odblasków, zarówno poza obszarem zabudowanym jak i wewnątrz, szczególnie w miejscach słabo oświetlonych. Również tego dnia „1 Października 2018 roku” zostanie ogłoszony „Ogólnopolskim Dniem Odblasków”.

 2. Skuteczny pościg za nietrzeźwym kierującym

  Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli, stosowanie przemocy w celu zmuszenia do zaniechania czynności przez policjanta, usiłowanie naruszenia nietykalności – takie zarzuty usłyszał w Prokuraturze Rejonowej ze Świebodzina mężczyzna, który uciekał swoim pojazdem przed Policją. Za jego czyny grozi mu nawet pięć lat więzienia, utrata prawa jazdy na trzy lata oraz wysoka grzywna.

 3. Skuteczni w eliminowaniu nietrzeźwych kierujących

  W przeciągu niecałego tygodnia świebodzińscy policjanci zatrzymali aż 10 kierujących pod wpływem alkoholu. Prowadzenie pojazdu po spożyciu nie tylko jest sprzeczne z prawem ale stwarza przede wszystkim ogromne zagrożenie, zarówno dla prowadzącego jak i innych uczestników ruchu. W zależności od poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu jak i typu prowadzonego pojazdu poniosą oni teraz konsekwencje w postaci kar finansowych do 10 tys. złotych, utraty uprawnień do kierowania a nawet kary pozbawienia wolności do lat 2.

 4. Policjanci ostrzegają: Trudne warunki atmosferyczne przyczyniają się do wzrostu zdarzeń na drogach

  W ostatnim okresie policjanci wielokrotnie pracowali przy zdarzeniach drogowych, zarówno drobnych kolizjach jak i wypadkach gdzie były osoby ranne. Od początku listopada łączna liczba zdarzeń drogowych wyniosła blisko 50. Jesienno zimowa aura powoduje, że warunki na drogach stały się dużo trudniejsze. Padający deszcz lub deszcz ze śniegiem oraz poranne przymrozki sprawiły, że jezdnie stały się śliskie, a droga hamowania znacznie wydłużona. Wielu kierujących nadal nie wymieniło opon na zimowe. Policjanci przypominają jak ważne jest w tym okresie przygotowanie auta oraz skupienie podczas prowadzenia auta.

 5. Akcja ZNICZ w Świebodzinie - spokojnie oraz bezpiecznie

  Akcja ZNICZ trwała od piątku 27 października do czwartku 2 listopada 2017 roku. Podczas jej trwania nad bezpieczeństwem czuwało łącznie 186 policjantów, Żandarmeria Wojskowa oraz Inspekcja Transportu Drogowego. Na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnych poważniejszych zdarzeń, a utrudnienia w ruchu w szczytowych godzinach były na bieżąco rozładowywane przez policjantów. Patrole policyjne widoczne były zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, ulicach przyległych do nekropoli jak i wewnątrz cmentarzy.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych