KPP Świebodzin

Aktualności

Zostań policantem
"Policjant, który mi pomógł"
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Dzieciństwo
Niebieska Linia

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Policja i ITD gwarantują bezpieczeństwo na drogach ekspresowych

  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to priorytet policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Efektem wspólnych działań jest eliminowanie kierujących oraz pojazdów, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników ruchu. Podczas ostatnich działań kontrolowany był przede wszystkim stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach publicznych.

 2. BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW - ZAPRASZAMY NA DEBATĘ

  30 kwietnia 2018 roku o godzinie 17:00 w sali Widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury rozpocznie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Omawiane będą kwestie zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz oszustwa finansowe. W trakcie spotkania obecni będą przedstawiciele Policji oraz Samorządu Lokalnego, którym będzie można zadawać pytania podczas panelu dyskusyjnego.

 3. Z ponad 4 promilami za kierownicą ciągnika

  Ponad 4 promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który prowadził ciągnik rolniczy w gminie Zbąszynek. Mężczyzna ledwo mógł ustać na nogach, musiał być prowadzony przez inne osoby. Na urządzeniu kontrolnym, którym poddany został badaniu przez policjantów z Posterunku Policji w Zbąszynku skończyła się skala. Nie posiadał on również uprawnień do kierowania pojazdem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

 4. Nietrzeźwy usiłował uciekać policji najpierw pojazdem, później pieszo..

  Nietrzeźwy 22-latek z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Nie powiodła mu się zarówno próba ucieczki pojazdem jak i piesza. Został zatrzymany przez Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Pojazd, którym się poruszał był w fatalnym stanie, brakowało mu przedniego zderzaka oraz jednego z reflektorów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 5. Z 3 promilami za kierownicą – 50-latek usłyszał zarzut

  Ponad trzy promile alkoholu we krwi miał 50 letni kierowca VW Polo poruszający się po drodze krajowej nr 92. Jest to jeden z największych ciągów komunikacyjnych w województwie lubuskim, po którym porusza się ogromna liczba pojazdów. Dzięki działaniu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie został on w porę zatrzymany i nie doprowadził do tragedii. Grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Jest to 4 w tym tygodniu, zatrzymany przez świebodzińskich policjantów, kierujący pod wpływem alkoholu.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych