KPP Świebodzin

Aktualności

"Policjant, który mi pomógł"
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
Dzieciństwo
Niebieska Linia
Kontrole autokarów - sezon wakacyjny 2017

Polecamy

Ruch drogowy

 1. 5 osób utraciło prawo jazdy podczas policyjnej akcji „Prędkość”

  118 skontrolowanych pojazdów, 43 ujawnione wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości, 5 zatrzymanych uprawnień do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. To bilans trwających w dniach 14 – 16 lipiec działań o kryptonimie „Prędkość”. W akcję zaangażowanych było 27 policjantów z Wydziału Ruchu drogowego ze Świebodzina. O tym jak ważne jest by nie przekraczać dozwolonej prędkości i dostosować ją do panujących warunków świadczyć może ostatnie zdarzenie drogowe zaistniałe w naszym powiecie.

 2. Policjanci dbali o bezpieczeństwo 6 tysięcy motocyklistów

  Blisko 70 policjantów zadbało o bezpieczeństwo uczestników XXII edycji zlotu motocyklowego w Łagowie. Trwające dwa dni święto fanów dwóch kółek przebiegło bez zakłóceń. Dopisała zarówno pogoda jak i dobra zabawa uczestników. Szacuje się, że wydarzenie przyciągnęło nawet 6 tysięcy motocyklistów.

 3. Kontrole autokarów - sezon wakacyjny 2017

  Punkt Kontroli Autokarów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie w okresie wakacyjnym od 24.06.2017 roku do 31.08.2017 roku wyznaczony został na parkingu przy figurze Jezusa, tj. ulica Sulechowska na wysokości posesji nr 6 (Basen).

 4. „Łapki na kierownicę” – Policyjna akcja Kręci Mnie Bezpieczeństwo

  Średnio na 5 sekund rozpraszasz się odbierając telefon, w tym czasie przy prędkości 100 km/h pokonujesz 140 metrów. Średnio 12 sekund zajmuje wybranie numeru, przy prędkości 100 km/h pokonujesz w tym czasie 330 metrów. Dane te obrazują jak łatwo poprzez rozproszenie telefonem doprowadzić do tragedii. Dlatego też policjanci ze Świebodzina w ubiegłym tygodniu przeprowadzali akcję „Łapki na kierownicę”. Celem działań funkcjonariuszy było bezpieczeństwo na drodze.

 5. Kierujący zatrzymany przez policje - poszukiwany oraz „na zakazie”

  Kierujący motorowerem zwrócił uwagę policjantów ze świebodzińskiej „drogówki”. Podczas kontroli okazało się, że jest poszukiwany do odbycia 120 dni kary pozbawienia wolności, a także, że kieruje pojazdem mechanicznym wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd zabezpieczony.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych