KPP Świebodzin

Aktualności

"Policjant, który mi pomógł"
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Dzieciństwo
Niebieska Linia

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Policyjne patrole na łodziach i motocyklach

  Początek sezonu dla motocyklistów nie był łaskawy ponieważ aura nie pozwalała im usiąść na swoich ukochanych maszynach. Tak samo aura nie sprzyjała osobom lubiącym spędzić czas nad wodą. Wraz z pojawieniem się tak długo wyczekiwanej, ładnej pogody pojawiły się także patrole na motocyklach oraz na łodziach. Dzięki temu, mundurowi zadbają zarówno o bezpieczeństwo w rejonach akwenów. Wykorzystanie łodzi motorowych oraz motocykli pozwoli szybciej dotrzeć do potrzebujących pomocy i skuteczniej pilnować porządku.

 2. Postawa godna naśladowania

  Policjanci podczas trwania ubiegłego weekendu zatrzymali aż 5 kierujących po spożyciu alkoholu. W jednym z przypadków pomógł obywatel. Mężczyzna wezwał policję a następnie uniemożliwił kierującemu dalsza jazdę. Dzięki jego postawie na drogę nie trafił potencjalny zabójca. Coraz większa świadomość społeczna oraz współpraca z Policją owocują poprawą bezpieczeństwa na drogach.

 3. „Kręci nas bezpieczeństwo” – Powiatowy etap konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

  „Kręci nas bezpieczeństwo” pod tym hasłem w całej Polsce odbywają się akcje promujące bezpieczeństwo. W dniu 10. 05. 2017 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzinie odbył się powiatowy etap konkursu pod nazwą „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Wzięli w nim udział zwycięzcy z etapów gminnych. Konkurs obejmował szkoły podstawowe oraz gimnazja. Zarówno w kategorii szkół podstawowych jak i gimnazjum bezkonkurencyjni okazali się młodzi ludzie z gminy Zbąszynek.

 4. Policjanci dbali by Majowy Weekend był bezpieczny

  Wydłużony weekend majowy kojarzy się większości osób z odpoczynkiem i relaksem w gronie przyjaciół. Dla policjantów jest to okres wytężonej pracy aby zadbać o bezpieczeństwo odpoczywających oraz by zabawa jednych nie była uciążliwa dla innych. Przez cały weekend w działaniach wzięło dział 122 funkcjonariuszy, wylegitymowano prawie 700 osób a 197 zostało ukaranych mandatami karnymi. Zatrzymanych zostało także 5 nietrzeźwych kierujących. W trakcie trwania „majówki” nie doszło do żadnych tragicznych ani groźnych zdarzeń wobec czego można długi weekend określić jako że był bezpieczny.

 5. Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest to temat bardzo ważny dla wszystkich. W szczególności zaś istotnym jest aby wyedukowani w tym zakresie byli najmłodsi. Dlatego też co roku odbywa się Ogólnopolski Turniej Ruchu Drogowego. W gminie Zbąszynek odbył się w zeszłym tygodniu gminny etap w którym udział wzięły trzy drużyny ze szkół podstawowych oraz jedna z gimnazjum. W skład komisji był także przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych