KPP Świebodzin

Aktualności

Zostań policantem
"Policjant, który mi pomógł"
mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Dzieciństwo
Niebieska Linia

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Świebodzińska „X” – policyjnci zabezpieczyli trasę zawodów.

  W sobotę 23 września 2017 roku część ulic w Świebodzinie została tymczasowo wyłączona z ruchu z powodu odbywających się zawodów od nazwą „Świebodzińska Dzięsiątka”. Policjanci wraz ze strażakami zabezpieczyli trasę na której rywalizowali biegacze, jednocześnie wskazując mieszkańcom jak długo będą trwały utrudnienia i którymi drogami ewentualnie można je ominąć. Była to 16 edycja biegu, w której również uczestniczyliśmy. W kategorii M50 puchar został ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Świebodzinie.

 2. Lubuscy policjanci włączają się w Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

  EDWARD - European Day Without A Road Death czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Pod tą nazwą kryją się działania promujące wizję ZERO, - ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie. 21 września br. europejscy policjanci wspólnie zadbają, aby założenia działań stały się faktem.

 3. Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

  Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców to nie praca, a podstawowy priorytet policjanta. Udowodnił to sierż. Piotr Sadowski, na co dzień pracujący w Wydziale Ruchu Drogowego w świebodzińskiej Komendzie Powiatowej Policji. Wracając po służbie do domu, na trasie krajowej nr 92, zauważył niebezpiecznie jadącego motorowerzystę. Po zatrzymaniu i przekazaniu „kolegom z pracy” okazało się, że kierujący jest w stanie upojenia alkoholowego. Był to jeden z 4 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policjantów podczas minionego weekendu.

 4. Policjanci nie dali się oszukać na fałszywy dokument. 41-latek z zarzutami

  Czujnością i spostrzegawczością wykazali się świebodzińscy policjanci. Podczas kontroli drogowej 41-letni kierowca próbował oszukać funkcjonariuszy drogówki i posługiwał się podrobionym dokumentem. Policjanci szybko zorientowali się, że dokument jest podrobiony i zatrzymali 41-latka. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

 5. Za kierownicą zachowaj rozsądek

  W przeciągu paru ostatnich dni na terenie powiatu świebodzińskiego doszło do kilku poważnych zdarzeń drogowych, w wyniku których śmierć poniosła jedna osoba, a kilkoro zostało rannych. Przyczyny zdarzeń wyjaśnią śledztwa prowadzone przez Policję oraz Prokuraturę. Jednakże częstymi przyczynami zdarzeń drogowych są prędkość, brawura, alkohol oraz rozproszenie uwagi kierującego np. poprzez korzystanie z telefonu. Policjanci prowadzą szereg działań, zarówno na drodze jak i informacyjnych, które mają temu przeciwdziałać, jednakże jeśli sami kierujący nie zachowają rozsądku za kierownicą, do tego typu zdarzeń może dochodzić.

dopalacze
nieskradzione
pat
stop
swiss
obsługa głucho niemych