„Bezpieczna Droga do Szkoły” policyjne działania wciąż trwają - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna Droga do Szkoły” policyjne działania wciąż trwają

Data publikacji 05.09.2018

Policyjne działania pod nazwą „Bezpieczna Droga do Szkoły” prowadzone są przez cały pierwszy tydzień szkoły. W tym czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we współpracy z dzielnicowymi oraz Inspekcją Transportu Drogowego kontrolują autokary oraz busy przewożące dzieci do szkół a także monitorują prowadzące do nich piesze ścieżki. Po tym okresie rozpoczną się działania profilaktyczne w placówkach oświatowych.

Podczas trwających działań pod kryptonimem „Bezpieczna Droga do Szkoły” kontrolowany jest stan techniczny autokarów oraz busów dowożących uczniów do szkół. Podczas takich kontroli sprawdzane są również posiadane uprawnienia oraz licencje a także trzeźwość kierujących. W działaniach tych biorą udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie wraz z inspektorami z Inspekcji Transportu Drogowego. Prawidłowy stan techniczny pojazdów jest podstawą bezpieczeństwa dla dzieci, Niejednokrotnie zdarzały się przypadki w których z powodu usterek technicznych dochodziło do groźnych zdarzeń drogowych w których ucierpieli najmłodsi. Także przygotowanie oraz stan psychofizyczny kierujących jest istotnym czynnikiem. To właśnie pod ich opiekę oddajemy nasze dzieci stąd kontrole są bardzo dokładne. Takie działania przy pomocy policjantów z przywróconego Posterunku Policji w Zbąszynku prowadzone były 3 września 2018 roku na terenie gminy Zbąszynek.

 

Pamiętajmy, że jeśli mamy wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu, który ma przewozić nasze dzieci do szkoły lub też co do stanu trzeźwości kierującego należy zadzwonić na nr 112 i poprosić o przyjazd patrolu celem podjęcia interwencji i sprawdzenia sytuacji.