Świebodzińska „X” – policyjnci zabezpieczyli trasę zawodów.

Data publikacji 25.09.2017

W sobotę 23 września 2017 roku część ulic w Świebodzinie została tymczasowo wyłączona z ruchu z powodu odbywających się zawodów od nazwą „Świebodzińska Dzięsiątka”. Policjanci wraz ze strażakami zabezpieczyli trasę na której rywalizowali biegacze, jednocześnie wskazując mieszkańcom jak długo będą trwały utrudnienia i którymi drogami ewentualnie można je ominąć. Była to 16 edycja biegu, w której również uczestniczyliśmy. W kategorii M50 puchar został ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Świebodzinie.

W sobotę 23.09.2017 roku pomimo niesprzyjającej, deszczowej aury na linii startowej pojawiło się bardzo wielu zawodników, również z poza powiatu świebodzińskiego. Była to 16 edycja zawodów podczas których biegacze ścigali się po ulicach miasta na dystansie 10 km. Trasę przebiegu zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji ze Świebodzina. Do pomocy im włączyli się także strażacy oraz wolontariusze. Nad całością zabezpieczenia czuwał Asystent Wydziału Ruchu Drogowego st.asp. Patryk Szarata. Funkcjonariusze oprócz czasowego wyłączenia niektórych ulic z ruchu czuwali także nad bezpieczeństwem zawodników. Informowali także o orientacyjnym czasie trwania utrudnień, informowali o przyczynie oraz wskazywali objazdy. Mieszkańcy Świebodzina wykazywali się zrozumieniem, a nawet wielokrotnie korzystali z okazji by wzmóc dopingiem uczestników. Pomimo, iż wszyscy zawodnicy startowali jednocześnie byli oni zakwalifikowani do różnych kategorii. Puchar w kategorii M50 został ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Świebodzinie mł. insp. Krzysztofa Sztejkę, wręczony został przez jego zastępcę nadkom. Romualda Klaszczyńskiego. Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy wytrwałości, a w szczególności zwycięzcom.