Nietrzeźwy, „na zakazie” i z fantami z kradzieży pod kurtką - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Nietrzeźwy, „na zakazie” i z fantami z kradzieży pod kurtką

Data publikacji 22.12.2020

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów 32-letniego mieszkańca powiatu świebodzińskiego. W trakcie interwencji ujawnili schowane pod kurtką elektronarzędzia, które mężczyzna chwilę wcześniej ukradł w jednym z pobliskich marketów. Mężczyzna odpowie za kradzież, kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu.

Spostrzegawczość jest jedną z najważniejszych cech skutecznego policjanta. Podczas interwencji nie należy skupiać się wyłącznie jednotorowo na pierwotnym jej celu, ale również zwrócić uwagę na to co jest wokół. Niejednokrotnie podczas interwencji związanej np. z zakłócaniem porządku lub podczas kontroli drogowej jednocześnie ujawniano inne, niezwiązane z tym sprawy. W poniedziałek, 21 grudnia, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali w Świebodzinie do kontroli pojazd. Sposób jazdy świadczył o tym, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kiedy funkcjonariusze podeszli do kierującego, natychmiast wyczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało w wyniku badania mężczyzna miał około 1,5 promila alkoholu we krwi, Ponadto w wyniku sprawdzenia w systemie uzyskano informację, że 32-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za kierowanie pojazdem stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i  Pomocy Postpenitencjarnej.  Za nie stosowanie się do wyroku sądu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

To jednak nie był koniec kłopotów kierującego. W trakcie interwencji jeszcze kiedy mężczyzna siedział za kierownicą pojazdu, policjanci zwrócili uwagę, że spod jego kurtki wystaje jakiś przedmiot. Była to wyrzynarka. Jej stan wskazywał na to, iż nie była jeszcze używana. Policjanci nabrali podejrzeń, że przedmiot może pochodzić z kradzieży. Po chwili, przy wsparciu drugiego patrolu potwierdzono, że mężczyzna chwilę wcześniej dokonał kradzieży elektronarzędzi w jednym ze sklepów. Dzięki czujności policjantów towar został zwrócony na sklep, a mężczyzna odpowie również za kradzież.

  • skradziona wyrzynarka na podłodze radiowozu