Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo podczas Ferii policjanci sprawdzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży

Data publikacji 30.01.2020

Zimowe ferie w pełni, a wraz z nimi ruszyły kontrole miejsc wypoczynku. Policjanci oraz Sanepid sprawdzają miejsca w których dzieci i młodzież spędzają ferie. W trosce o bezpieczeństwo sprawdzane będą również pustostany oraz akweny. Miejsca te kontrolowane są również pod kątem pomocy osobom bezdomnym.

Pomimo iż pogoda nie sprzyja zimowym sportom czy zabawom bo aura jest raczej wiosenna, to dzieci i młodzież korzystają z czasu wolnego. Aby ten czas był spędzony bezpiecznie nad wypoczywającymi czuwają różne służby. Trwają wspólne kontrole Policji i Sanepidu zimowych miejsc zorganizowanego wypoczynku. Oprócz odpowiednich warunków na miejscu musi być również wykwalifikowana kadra, która zapewni fachową opiekę i będzie w sposób rzeczywisty czuwać nad bezpieczeństwem młodzieży. Na terenie naszego powiatu zgłoszone są cztery miejsca zimowego wypoczynku. W między czasie wyszukiwane i kontrolowane będą również formy „dzikich zimowisk”, które mimo obowiązku często nie są zgłaszane.

Nad tym, aby było bezpiecznie czuwają patrole z ogniwa prewencji oraz dzielnicowi. To oni regularnie sprawdzają pustostany, parki, skwery czy akweny. Również policjanci z „drogówki” mają w tym okresie bardzo dużo pracy. Ferie to czas wyjazdów w góry, do znajomych, a to wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Policjanci kontrolują także autokary, którymi nasi najmłodsi pojadą na wypoczynek. Kontrole takie odbywają się na bieżąco. Nasza pomoc skupia się również  na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom bezdomnym. Sprawdzane są pustostany i piwnice. Współpracujemy także z wieloma instytucjami, które pomagają przetrwać trudny okres, a nawet wyjść z sytuacji bezdomności.