Pod działaniem narkotyków przejechał przez środek ronda - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pod działaniem narkotyków przejechał przez środek ronda

Data publikacji 25.11.2019

23-latek pod wpływem kokainy, amfetaminy oraz marihuany prowadził pojazd po trasie szybkiego ruchu. Zjeżdżając przejechał przez środek ronda i uderzył w barierki. Mężczyzna próbował oszukać policjantów twierdząc, że kierujący pojazdem uciekł. Pół godziny wcześniej policjanci w centrum Świebodzina zatrzymali innego kierującego, który także znajdował się pod wpływem narkotyków i posiadał je w miejscu zamieszkania. Pierwszemu z kierujących zatrzymano uprawnienia, a drugi w ogóle ich nie posiadał.

Wsiadając za kierownicę pojazdu bierzemy odpowiedzialność nie tylko za swoje zdrowie i życie, ale również za przewożonych pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli kierujący jest nietrzeźwy lub odurzony narkotykami to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że może doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia. W czwartkowe popołudnie (21 listopada) skutecznością w wykrywaniu oraz eliminowaniu takich zagrożeń wykazali się policjanci ze Świebodzina oraz z oddziałów prewencji.

Pierwsza sytuacja miała miejsce tuż przed godzina 15. Policji z oddziałów prewencji zatrzymali do kontroli pojazd, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. W trakcie kontroli funkcjonariusz zauważył symptomy wskazujące na to, że 35-letni kierujący może być pod działaniem środków odurzających. Jego podejrzenia potwierdziło badanie w szpitalu. Mężczyzna znajdując się pod działaniem marihuany, jeździł po ulicach Świebodzina. W toku dalszych czynności policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli susz marihuany. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy.

W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności doszło do zdarzenia na węźle zjazdowym z trasy S3. Kierujący pojazdem przejechał przez środek ronda, a następnie uderzył w barierki ochronne. Na miejsce został skierowany patrol dzielnicowych. Kierujący próbował oszukać policjantów i twierdził, że osoba która prowadziła pojazd uciekła. Doświadczeni funkcjonariusze szybko jednak zorientowali się, że to kłamstwo. Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem, a próba oszukania policjantów wynikała z braku posiadanych przez niego uprawnień. To jednak nie wszystko. Mundurowi zauważyli, że kierujący jest bardzo zdenerwowany i zachowuje się w nienaturalny sposób. Mieli podejrzenia, że może on znajdować się pod działaniem narkotyków, co potwierdziło badanie w szpitalu. Mężczyzna prowadził pojazd po trasie ekspresowej będąc pod wpływem trzech różnych narkotyków – kokainy, amfetaminy oraz marihuany. Grozi mu teraz za to kara pozbawienia wolności do lat 2. Razem z nim podróżował pasażer, u którego policjanci także ujawnili narkotyki. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Przypominanie i uświadamianie poprzez onformacje o takich zdarzeniach jest jednym z celów akcji "Nie Zabijaj" prowadzonej przez policję w okresie od 31 października do 20 marca 2020 roku.

  • Środki odurzające
  • Środki odurzające
  • Policjant wprowadza zatrzymanego do pojazdu