Zachowaj ostrożność i nie daj się okraść w tłumie! - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zachowaj ostrożność i nie daj się okraść w tłumie!

Data publikacji 31.10.2019

Skradziony portfel lub telefon z kieszeni/torebki pozostawionej w pobliżu, na ławce lub w wózku na zakupy. Przywłaszczona karta, portfel lub torebka pozostawiona w sklepie lub w niezamkniętym pojeździe. To częste zdarzenia w miejscach gdzie przebywa dużo ludzi. Warto być ostrożnym i mimo pośpiechu zachować podstawowe środki bezpieczeństwa.

Wszystkich Świętych to odwiedziny przy grobach najbliższych. Święto to, kojarzone jest również z ogólnopolską akcją Policji pod nazwą „Znicz”. Działania te polegają przede wszystkim na szczególnym czuwaniu nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym spowodowanym wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy czy na głównych ciągach komunikacyjnych. Ruch ten zaczyna się jeszcze przed samym świętem ponieważ ludzie sprzątają groby bliskich oraz szykują się na przyjazd bliskich. Znacznie więcej pojazdów i pieszych jest również przy marketach ponieważ w okresie świątecznym większość sklepów będzie zamknięta. Ta wzmożona mobilność stwarza jednakże zagrożenie nie tylko w ruchu drogowym. W tłumie z okazji mogą spróbować skorzystać złodzieje. W związku z tym w rejonach sklepów i nekropoli będą poruszać się patrole policji. Będą to zarówno umundurowani jak i ubrani po cywilnemu policjanci. Warto jednak samemu również zadbać o swoje bezpieczeństwo przez zachowanie środków ostrożności. Niestety wielokrotnie ludzie sami tworzą okazje dla złodziei. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na np.:

 

- Nie zabierajmy ze sobą na cmentarz większych sum pieniędzy niż jest to nam niezbędnie konieczne.

 

- Miejsce pozostawienia torebki/saszetki. Należy mieć ją przy sobie i powinna ona być zamknięta. Nie pozostawiamy jej na ławkach czy w wózkach podczas zakupów. Chwila nieuwagi może wystarczyć aby przechodzący złodziej nas okradł.

 

- Zamykajmy kieszenie w których trzymamy portfele, telefony lub kluczyki od auta. W miejscach gdzie jest dużo ludzie łatwo niestety o wyciągnięcie takich przedmiotów z kieszeni.

 

- Upewnijmy się, iż zabraliśmy kartę, dokładnie schowaliśmy portfel, zamknęliśmy drzwi od pojazdu. Pośpiech często jest przyczyną pozostawienia cennych rzeczy, które ktoś nieuczciwy może przywłaszczyć.