Akcja Znicz – Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja Znicz – Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych

Data publikacji 30.10.2018

Dzień Wszystkich Świętych to czas odwiedzin grobów bliskich nam osób. Często są one bardzo daleko od miejsca gdzie aktualnie mieszkamy. Z tego powodu na wszystkich ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy będzie wzmożony ruch. Policjanci apelują o rozsądek i cierpliwość podczas prowadzenia pojazdów aby każdy bez zdarzeń dotarł do celu a później bezpiecznie wrócił do domu.

Dzień Wszystkich Świętych to okres wzmożonej pracy dla wszystkich policjantów. Funkcjonariusze każdego z  wydziałów czuwać będą nad bezpieczeństwem zarówno w ruchu drogowym jak i ludzi odwiedzających nekropolie. W rejonie cmentarzy oraz na niektórych odcinkach dróg z powodu wzmożonego ruchu będą powstawały utrudnienia. Na bieżąco nad ich rozładowaniem pracować będą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W wielu miejscowościach w rejonie cmentarzy, przy których w pozostałe dni w roku nie ma tylu odwiedzających, dla usprawnienia ruchu będą wprowadzane zmiany w jego organizacji ( w załączeniu mapa zmian w rejonie cmentarza w Świebodzinie). Są one niezbędne ponieważ tego dnia poruszać się tam będzie ogromna liczba pojazdów. Policjanci będą także regulować ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach oraz punktach w rejonie cmentarzy. Warto przypomnieć sobie również co oznaczają gesty policjanta kierującego ruchem, upłynni to ruch a w rezultacie sprawi iż krócej będziemy oczekiwać w korkach. Pamiętajmy aby zwracać uwagę na nowe oznakowanie i nie parkować pojazdu „na pamięć” czy też „tylko na chwilę” ponieważ możemy znacznie utrudnić lub nawet uniemożliwić ruch innych pojazdów. W rejonie cmentarzy oraz na samych nekropoliach będą również policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego. Ich głównym zadaniem jest czuwanie nad ładem i porządkiem oraz niedopuszczenie do zakłócenia święta.

Przed wyjazdem w drogę należy również pamiętać o przygotowaniu pojazdu. Sprawdzenie stanu technicznego, w szczególności podstawowych układów, znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.