Bieg Mundurowych na 100 lecie Niepodległości w Technikum Leśnym w Rogozińcu

Data publikacji 18.06.2018

W Technikum Leśnym w Rogozińcu 15 czerwca 2018 roku odbył się Leśny Bieg z przeszkodami. W zawodach startowali mundurowi, w tym przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie st. post. Anna Gebauer. Policjantka w kategorii VIP kobiet zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy!

Technikum Leśne w Rogozińcu to szkoła z tradycjami mundurowymi. Wyszkolonych w niej zostało wiele pokoleń leśników. W tym roku, z okazji 100 lecia Niepodległości Polski reaktywowana oraz zaprzysiężona została grupa PWL czyli Przysposobione Wojskowe Leśników. W organizowanych zawodach udział mogły wziąć wyłącznie osoby, które na co dzień powiązane są z mundurem, a więc klasy o profilach wojskowych lub policyjnych, Technika Leśne, Ochotnicze Straże Pożarne, Straż Graniczna, Wojskowi, Policjanci, Strażacy itp. Bieg mundurowych ma nawiązywać jednocześnie do odzyskania niepodległości przez Polskę jak również do osób, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo w kraju. W kategorii VIP kobiet w tym roku zwycięstwo wywalczyła przedstawicielka Służby Granicznej, drugie miejsce zajęła nauczycielka ze Szkoły Leśnej. Trzecie miejsce wywalczyła st. post. Anna Gebauer, przedstawicielka policji. Policjantka pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Nie jest to jej pierwsze osiągnięcie na zawodach sportowych, jednakże jak sama przyznaje w tego typu biegu (bieg wyczynowy, zwany runmagedonem) brała udział pierwszy raz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.