Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez świebodzińskich policjantów

Data publikacji 28.03.2018

Dwa dni – dwóch nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu drogowego przez policjantów ze Świebodzina. Obaj kierujący mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zagrożenie jakie stanowili dla innych użytkowników drogi było ogromne. Obu kierującym zostaną przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 2. Obu czeka również minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch kierujących poruszających się po drogach powiatu świebodzińskiego. Wsiedli oni za kierownice swoich pojazdów pomimo znacznej ilości wypitego alkoholu. W ich organizmach było ponad 2 promile alkoholu. Prowadząc pojazd w takim stanie ryzykowali nie tylko swoim życiem i zdrowiem ale także i innych użytkowników dróg, którzy poruszali się prawidłowo. W okresie przedświątecznym gdzie jest wzmożony ruch spowodowany przygotowaniami do Wielkanocy, powrotami do domu czy też przemieszczaniem się do rodzin stwarzali oni realne i bardzo duże zagrożenie. Pierwszy z mężczyzn, 66 letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego został zatrzymany przez mundurowych na terenie gminy Świebodzin. Prowadził on swój pojazd marki Opel mając w wydychanym powietrzu 1,29 mg/l/ alkoholu czyli 2,7 promila. Kolejny z kierujących został zatrzymany następnego dnia na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych, na trasie krajowej nr 92. Kierujący, 48 latek, pracuje zawodowo jako kierowca. Badanie na urządzeniu kontrolno pomiarowym wskazało iż prowadził swój pojazd mając w wydychanym powietrzu 1,05 mg/l, tj. 2,2 promila. Obu kierującym zostaną przedstawione zarzuty z art. 178a par 1 kodeksu karnego. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nie mniejszy niż 3 lata, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W zbliżającym się okresie świątecznym policjanci apelują do wszystkich aby zwracali uwagę na osoby, które spożywały alkohol aby nie dopuścić by wsiadały za kierownicę. By okres świątecznej radości nie zmienił się w tragiczną sytuację.