2 dni 2 zatrzymane prawo jazdy za prędkość w obszarze zabudowanym - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

2 dni 2 zatrzymane prawo jazdy za prędkość w obszarze zabudowanym

Data publikacji 28.02.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie zatrzymali w przeciągu tygodnia, na 3 miesiące, prawo jazdy dwóm kierującym, którzy przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wykroczenia miały miejsce na terenie miast Świebodzin oraz Zbąszynek. Są to miejsca w których wiele osób porusza się pieszo lub wyjeżdża z posesji. Zachowanie kierujących mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

W przypadku zdarzeń drogowych w których udział biorą tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego czyli osoby piesze lub rowerzyści, bardzo często dochodzi do poważnych obrażeń lub nawet ich śmierci. Dlatego też tam gdzie ruch takich osób jest nasilony bardzo istotnym elementem jest prędkość z jaką poruszają się kierujący. Właśnie ona bowiem ma największy wpływ na to czy zdążymy zareagować i uniknąć zdarzenia oraz jak poważne mogą być efekt zdarzenia. Patrole „drogówki” ze świebodzińskiej jednostki kontrolują prędkość zarówno na trasach jak i terenach zurbanizowanych. Często bowiem to tam dochodzi do zdarzeń drogowych spowodowanych przekraczaniem prędkości przez kierujących. W mijającym tygodniu, w piątek 23 lutego, policjanci kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący w miejscowości Świebodzin. Kierujący pojazdem osobowym 40 letni mężczyzna na jednej z ulic miasta poruszał się z prędkością 119 km/h. Został on ukarany mandatem wraz z 10 pt karnymi oraz zatrzymano jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Drugiemu z kierujących, również mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano go mandatem karnym i taką samą liczbą punktów karnych następnego dnia. Tym razem 49 letni kierowca prowadził swój pojazd z prędkością 110 km/h w miejscowości Zbąszynek.

Prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych a mimo to wielu kierujących znaki ograniczenia traktuje jedynie jako sugestię a nie nakaz. Musimy pamiętać, że im większa prędkość tym dłuższy jest nasz czas reakcji, a pojazd ma dłuższą drogę hamowania. Szczególnie niebezpieczne jest to w obszarze zabudowanym gdzie możemy się spodziewać wzmożonego ruchu pieszych, których w zderzeniu z pojazdem nic nie chroni i może się to zakończyć tragicznie.