Bezmyślna ucieczka przerwana przez policjantów - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezmyślna ucieczka przerwana przez policjantów

Data publikacji 29.01.2018

Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany dzięki czujności świebodzińskich policjantów. 40-latek, aby uniknąć odpowiedzialności nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać. Mężczyzna odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości, a także za krótkotrwałe użycie pojazdu bez zgody jego właściciela. Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany dzięki czujności świebodzińskich policjantów. 40-latek, aby uniknąć odpowiedzialności nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać. Mężczyzna odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości, a także za krótkotrwałe użycie pojazdu bez zgody jego właściciela. Został aresztowany na trzy miesiące.

W czwartek (25 stycznia) policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego zauważyli przy jednym z osiedli mieszkalnych w Świebodzinie samochód osobowy, którego kierowca najprawdopodobniej nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna był im znany z wcześniejszych interwencji. Policjanci, poruszając się oznakowanym radiowozem, postanowili dokonać kontroli drogowej, wobec czego użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jednak kierujący osobowym fiatem zamiast zatrzymać pojazd, rozpoczął ucieczkę. Mundurowi natychmiast powiadomili oficera dyżurnego, który do pomocy skierował drugi patrol. Ucieczka nie trwała długo, kierujący parę ulic dalej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci natychmiast dotarli do kierowcy, aby go zatrzymać i w razie potrzeby udzielić mu pomocy medycznej. Na szczęście w wyniku zdarzenia mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Przyczyn dla których kierujący postanowił nie zatrzymywać się do kontroli było wiele. 40 latek, tak jak podejrzewali policjanci, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Ponadto mężczyzna kierując pojazdem był w stanie nietrzeźwości – w jego organizmie znajdowało się ponad 0,7 promila alkoholu. Natomiast pojazd, którym się poruszał były zabrany przez niego bez wiedzy i zgody właściciela. Mieszkaniec Świebodzina odpowie również przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli dla uprawnionego organu, co kwalifikowane jest jako przestępstwo.

Policjanci razem z Prokuraturą Rejonową w Świebodzinie będą prowadzić czynności w tej sprawie. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty za które będzie odpowiadał przed sądem. Wobec 40-latka został zastosowany trzymiesięczny areszt.