Aby święta były spokojne - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby święta były spokojne

Data publikacji 21.12.2017

Okres świąt są czasem wzmożonego ruchu zarówno osób pieszych jak i pojazdów. Związane jest to z przygotowaniami do rodzinnego spędzania świąt oraz bezpośredniego uczestnictwa w uroczystościach religijnych. W gorączce przygotowań należy przede wszystkim zachować rozsądek i być cierpliwym ponieważ najważniejszym jest aby te święta były dla wszystkich bezpieczne, szczęśliwe i bez nieprzyjemnych zdarzeń.

Podstawowym aspektem jest zadbanie o bezpieczeństwo nasze i naszych domów. Wyjeżdżając na święta należy się upewnić czy mieszanie, garaż etc. są prawidłowo zabezpieczone, pozamykane oraz poprosić zaufanych sąsiadów lub przyjaciół by reagowali gdy ktoś obcy „kręciłby się” przy naszym domu. Pamiętajmy też aby o dłuższej absencji nie informować publicznie (np. portale społecznościowe) ponieważ są to informacje np. dla złodzieja, ze dom pozostanie pusty. Przed wyjazdem upewnijmy się także czy zabezpieczona jest woda, gaz lub urządzenia elektryczne, które mogą spowodować zagrożenie.

Pamiętać też należy, że jest okres wzmożonego ruchu pojazdów oraz osób pieszych. W drodze zachować cierpliwość oraz rozsądek ponieważ pomoże to uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń których najczęstszą przyczyną są pospiech i nadmierna prędkość. W okresie świątecznym wielu policjantów będzie czuwać nad naszym oraz naszym domostw bezpieczeństwem. Zarówno będą to patrole z Wydziału Prewencji jak i Ruchu Drogowego. Na drogach zarówno bocznych jak i głównych ciągach komunikacyjnych będą kontrole stanu trzeźwości, stanu technicznego pojazdów oraz prędkości z jaką się poruszamy.

Ostrożność w tym okresie jest szczególnie ważna aby spędzić te święta w zdrowiu i spokoju z najbliższymi nam osobami.