Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy nowe radiowozy w powiecie – efekt współpracy na rzecz bezpieczeństwa Gmin oraz Policji.

Data publikacji 21.12.2017

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie oraz podległy jej Posterunek Policji w Zbąszynku otrzymały dwa nowe radiowozy, a wkrótce dołączyć do nich ma kolejny. Jest to efekt współpracy na rzecz bezpieczeństwa gmin z powiatu świebodzińskiego oraz policji. Oznakowane pojazdy wykorzystywane na co dzień będą przez Ogniwo Patrolowo Interwencyjne oraz Dzielnicowych. Środki na nowe pojazdy przekazały Gminy: Świebodzin, Zbąszynek, Lubrza, Łagów, Skąpe oraz Szczaniec.

Zakup nowych radiowozów dla policji współfinansowany był przez gminy z powiatu świebodzińskiego oraz policję. Są to dwa oznakowane pojazdy Opel Mokka X oraz Hyundai I20. Pojazdy te są przeznaczone dla policjantów z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oraz Dzielnicowych. Powiększenie floty wpłynie pozytywnie na prace wykonywaną właśnie przez dzielnicowych, których rewiry często są rozległe. Większa mobilność oznacza w rezultacie możliwość dotarcia z pomocą w tym samym czasie do dużo większej liczby mieszkańców. Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa pokazują, że dla lokalnych władz samorządowych bezpieczeństwo mieszkańców to priorytet. Sfinansowanie radiowozów nie jest jedynym ich działaniem na rzecz lokalnej społeczności podjętym wraz z policją. Z rąk samorządowców zostały już ufundowane urządzenia do kontroli stanu trzeźwości, a także zestawy medyczne. Te ostatnie pozwalają mundurowym, którzy często są pierwsi na miejscu zdarzenia, profesjonalnie i skutecznie udzielać pierwszej pomocy przed medycznej. Sprawdziły się one już niejednokrotnie przy zdarzeniach drogowych jak i interwencjach domowych. Dla poprawy bezpieczeństwa lokalne władze z gmin z powiatu Świebodzin finansują także dodatkowe służby, które pełnione są w ich rejonie. Zwiększona liczba patroli wpływa znacząco na bezpieczeństwo mieszkańców.

Jeden z zakupionych pojazdów trafi do nowo otwartego Posterunku Policji w Zbąszynku. Został on wspólnie zakupiony przez Policję oraz Gminę Zbąszynek, co pokazuje stałe wsparcie i współpracę lokalnego samorządu na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, bowiem otwarcie posterunku również przebiegało przy ich wsparciu.