Ruszyła kampania „Lubuski dzielnicowy bliżej nas” - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyła kampania „Lubuski dzielnicowy bliżej nas”

Data publikacji 27.11.2017

W lubuskim rozpoczęła się kampania informacyjna propagująca rolę dzielnicowego w społeczeństwie. To funkcjonariusz bezpośredniego kontaktu z obywatelem. Jednym z jego głównych zadań jest rozpoznanie na podległym terenie potrzeb i oczekiwań dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców. Pomoże on zarówno w sprawach drobnych, jak i poważnych problemach.

Lubuska Policja wspólnie z Fundacją „Contra Crimen” realizują kampanię informacyjną podczas, której przybliżają społeczeństwu wizerunek dzielnicowych oraz przypominają o możliwości korzystania z ich pomocy i doświadczenia. W ramach kampanii do mieszkańców województwa lubuskiego trafiają ulotki i plakaty upowszechniające rolę dzielnicowego jako policjanta pierwszego kontaktu, będącego bliżej społeczeństwa oraz  nowe narzędzia komunikacji jakimi są aplikacje „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Plakaty informacyjne znaleźć można na tablicach ogłoszeń w szkołach, urzędach miejskich i gminnych, spółdzielniach mieszkaniowych, punktach pocztowych, ośrodkach pomocy społecznej itp. Ulotki rozdawane są m.in. podczas spotkań dzielnicowych z seniorami oraz młodzieżą, a także będą załączone w weekendowym wydaniu „Gazety Lubuskiej” (2 grudnia). Ulotki zawierają dane dzielnicowego tj. imię, nazwisko, telefon, adres e-mail.

Kampania realizowana jest w ramach projektu pn. „Komunikacja w służbie bezpieczeństwa publicznego” dofinansowanego w 2017 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obszar kampanii obejmuje całe województwo lubuskie.

 

Źródło: podinsp. Anna Księżak-Nowak

Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp.