Auta warte 182 tys. zł. odzyskane dzięki skuteczności policjantów - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Auta warte 182 tys. zł. odzyskane dzięki skuteczności policjantów

Trzy auta skradzione na terenie Niemiec zostały odzyskane dzięki skutecznej pracy świebodzińskich policjantów. Mundurowi zatrzymali także dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdów wartych 182 tysiące złotych. Decyzją sądu na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina mężczyźni zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

W okresie od 18 do 27 września dwóch mężczyzn mieszkańców województwa lubuskiego dokonało na terenie Niemiec kradzieży pojazdów marki Ford S Max, C Max oraz Transit, które warte są nie mniej niż 182 tysiące złotych. Auta te zostały następnie sprowadzone i zaparkowane na terenie Świebodzina. Wytężona praca świebodzińskich kryminalnych pozwoliła im ustalić miejsca, w których znajdują się pojazdy oraz zatrzymać jednego z podejrzanych o ich kradzież. W toku dalszych działań został ustalony i zatrzymany kolejny z podejrzanych. Policjanci potwierdzili, iż pojazdy zostały ukradzione na ternie Niemiec. Obu zatrzymanym postawiono zarzut z art. 279 Kodeksu Karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina, w  piątek (29 września) Sąd Rejonowy w Świebodzinie zdecydował, że mężczyźni na wyrok oczekiwać będą w areszcie.

Nie wiadomo co dalej działoby się ze skradzionymi pojazdami gdyby nie skuteczna praca policjantów, jednakże doświadczenie uczy, że najprawdopodobniej byłyby one  rozebrane i sprzedane na części. Dlatego ważnym jest, aby zawsze sprawdzać źródło z którego kupujemy różne przedmioty. Zgodnie z Kodeksem Karnym, za kupno kradzionych przedmiotów czyli tzw. paserstwo grozi odpowiedzialność karna.