Auta warte 182 tys. zł. odzyskane dzięki skuteczności policjantów - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Auta warte 182 tys. zł. odzyskane dzięki skuteczności policjantów

Data publikacji 04.10.2017

Trzy auta skradzione na terenie Niemiec zostały odzyskane dzięki skutecznej pracy świebodzińskich policjantów. Mundurowi zatrzymali także dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdów wartych 182 tysiące złotych. Decyzją sądu na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina mężczyźni zostali aresztowani na okres trzech miesięcy.

W okresie od 18 do 27 września dwóch mężczyzn mieszkańców województwa lubuskiego dokonało na terenie Niemiec kradzieży pojazdów marki Ford S Max, C Max oraz Transit, które warte są nie mniej niż 182 tysiące złotych. Auta te zostały następnie sprowadzone i zaparkowane na terenie Świebodzina. Wytężona praca świebodzińskich kryminalnych pozwoliła im ustalić miejsca, w których znajdują się pojazdy oraz zatrzymać jednego z podejrzanych o ich kradzież. W toku dalszych działań został ustalony i zatrzymany kolejny z podejrzanych. Policjanci potwierdzili, iż pojazdy zostały ukradzione na ternie Niemiec. Obu zatrzymanym postawiono zarzut z art. 279 Kodeksu Karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina, w  piątek (29 września) Sąd Rejonowy w Świebodzinie zdecydował, że mężczyźni na wyrok oczekiwać będą w areszcie.

Nie wiadomo co dalej działoby się ze skradzionymi pojazdami gdyby nie skuteczna praca policjantów, jednakże doświadczenie uczy, że najprawdopodobniej byłyby one  rozebrane i sprzedane na części. Dlatego ważnym jest, aby zawsze sprawdzać źródło z którego kupujemy różne przedmioty. Zgodnie z Kodeksem Karnym, za kupno kradzionych przedmiotów czyli tzw. paserstwo grozi odpowiedzialność karna.