Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie dali się oszukać na fałszywy dokument. 41-latek z zarzutami

Data publikacji 06.09.2017

Czujnością i spostrzegawczością wykazali się świebodzińscy policjanci. Podczas kontroli drogowej 41-letni kierowca próbował oszukać funkcjonariuszy drogówki i posługiwał się podrobionym dokumentem. Policjanci szybko zorientowali się, że dokument jest podrobiony i zatrzymali 41-latka. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

W środę (30 sierpnia) policjanci świebodzińskiej drogówki sprawdzali prędkość z jaką podróżują kierowcy. Podczas prowadzonych działań na trasie K3 Świebodzin – Rosin, około godziny 11:00 mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna ze spokojem podał policjantom dokumenty i pewny siebie oczekiwał na zakończenie kontroli. Podczas sprawdzania dokumentów policjantów zdziwiły drobne nieprawidłowości na prawie jazdy. Czcionka na dokumencie 41-latka różniła się niż u innych kierowców. W związku z podejrzeniem podrobienia dokumentu, policjanci drogówki zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli jego prawo jazdy. 41-latek usłyszał zarzut z art. 270 Kodeksu Karnego:

Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5