Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świebodzińscy policjanci skuteczni i szybcy. Skradziony rower odzyskany w godzinę po zgłoszeniu

Data publikacji 17.07.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie w przeciągu godziny od zgłoszenia odzyskali skradziony rower. Dzięki skutecznym i sprawnym działaniom rower został już zwrócony swojemu prawowitemu właścicielowi. Wcześniej mundurowi zatrzymali 24-letniego mieszkańca Świebodzina, który jest odpowiedzialny za kradzież jednośladu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę (15 lipca) dyżurny świebodzińskiej policji otrzymał zgłoszenie o skradzionym z klatki schodowej rowerze, którego wartość wynosiła około 1200 zł. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci po przyjeździe na miejsce przystąpili do wyjaśniania sprawy kradzieży. Mundurowi poza rozmową z mieszkańcami bloku dokonali także przejrzenia monitoringu z miejsca zdarzenia. Dzięki niemu policjanci dotarli do mężczyzny, który mógł być odpowiedzialny za kradzież jednośladu. 24-letni mieszkaniec Świebodzina przyznał do popełnionego czynu. Policjanci w przeciągu godziny odzyskali także ukryty w garażu mężczyzny skradziony rower, który został zwrócony właścicielowi.

24-latek już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwa. Także tym razem mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Usłyszał już zarzuty kradzieży, za którą zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.