Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS” – zwycięzcy etapu powiatowego ze Świebodzina

Data publikacji 05.07.2017

Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu jest najbliżej społeczeństwa. Cieszy się on także największym zaufaniem społecznym. Dlatego ważnym jest aby był on w swoim rewirze znany i by można było się z nim łatwo skontaktować. Plebiscyt Gazety Lubuskiej odbywający się pod nazwą „LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS” nie tylko wskazał, którzy dzielnicowi mają największe poparcie społeczne, pozwolił ich bliżej poznać i przedstawić szerszemu gronu mieszkańców.

Dzielnicowy jako dobry gospodarz powinien znać swój rewir i służyć jego mieszkańcom z jak największym zaangażowaniem. Jest to policjant pierwszego kontaktu, a więc najbliższy ludziom. By móc prawidłowo wykonywać swoje obowiązki musi cieszyć się zaufaniem lokalnej społeczności. Jednym ze sposobów oceny jego pracy był właśnie niedawny plebiscyt przeprowadzony wspólnie przez Gazetę Lubuską oraz Policje. Ukazała się seria artykułów przedstawiających dzielnicowych z powiatu świebodzińskiego. Na każdego z dzielnicowych można było wysyłać głosy. W ten sposób uzyskano informację na temat, który z nich posiada największe zaufanie mieszkańców z jego rejonu. Jednocześnie był to sposób na popularyzację dzielnicowych wśród mieszkańców. Dzięki temu będą w swoich rejonach bardziej rozpoznawalni i ułatwi to kontakt z nimi, a przecież największym beneficjentem tego plebiscytu byli właśnie mieszkańcy.

Konkurs „LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS” został podzielony na dwa obszary: Miejski oraz Pozamiejski. Plebiscyt cieszył się dużą popularnością co wskazuje na wysokie zaufanie społeczne jakim cieszą się dzielnicowi ze Świebodzina. Wśród dzielnicowych pełniących służbę na obszarach miejskich zwycięzcą okazał się st. sierż. Paweł Urbanek, a w obszarach pozamiejskich bezkonkurencyjny był sierż. Bartosz Banaś. Z sylwetkami obu dzielnicowych zapoznać się można na stronie gazety Lubuskiej. Dostępne tam są również wywiady z pozostałymi dzielnicowymi. Zachęcamy do lektury, ponieważ warto znać „swojego dzielnicowego”

 

st. sierż. Paweł Urbanek

http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/g/lubuski-dzielnicowy-blizej-nas-galeria-1,12084962,23855559/

sierż. Bartosz Banaś

http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/g/lubuski-dzielnicowy-blizej-nas-galeria-1,12084962,23855753/