Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po pościgu - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po pościgu

Data publikacji 15.05.2017

Policyjny pościg z prędkością ponad 120km/h nocą przez las, zakończył się dla kierowcy aresztem. Brawurową próbę uniknięcia kontroli drogowej zakończył na drzewie. To jednak nie ostudziło pomysłowości kierowcy. Pomimo faktu, że w trakcie pościgu kiedy pojazdy się zrównały patrzył policjantom prosto w twarz a w pojeździe był sam, tłumaczył się, że to nie on kierował. Oprócz alkoholu we krwi, przyczyną takiego zachowania jest także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd, również za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Podczas nocnego patrolu z piątku na sobotę (12/13.05.2017 rok) świebodzińscy policjanci zauważyli, białego busa wyjeżdżającego z parkingu jednego z marketów. Zachowanie kierowcy zwróciło ich uwagę wobec czego postanowili dokonać kontroli drogowej. Jednakże na dźwięk sygnałów pojazd zamiast zjechać do boku i stanąć, gwałtownie przyśpieszył. Kierujący nie zwracając uwagi na ograniczenia oraz znaki zaczął uciekać stara trasą w kierunku miejscowości Rosin. Na tym właśnie odcinku policjanci zrównali się z pojazdem dając sygnały aby się zatrzymał. Młody mężczyzna jedynie popatrzył się na nich i zaczął uciekać w boczną drogę. Na jednym ze skrzyżowań pomimo braku jakiejkolwiek widoczność czy nic nie nadjeżdża z boku zignorował znak Stop i z dużą prędkością przejechał na drugą stronę. Kierujący nie potrafił panować nad pojazdem. W trakcie ucieczki jego pojazd cały czas zarzucało na boki. W taki też sposób zakończyła się brawurowa ucieczka. Mężczyzna nie opanował pojazdu i zjechał na pobocze gdzie „zatrzymały go” drzewa.

Policjanci natychmiast dobiegli do pojazdu. Mężczyzna właśnie przesiadł się na miejsce pasażera i zaczął tłumaczyć się, że to nie on prowadził pojazd. Przyczyną takiego zachowania był alkohol, który znajdował się w wydychanym przez kierowcę powietrzu tj. 0,51 mg/l oraz fakt, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd.

Za niestosowanie się do wyroku sądu, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz za sposób prowadzenia pojazdu zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego 26 latek, mieszkaniec naszego powiatu odpowie teraz przed sądem w Świebodzinie.