Policjanci dbali by Majowy Weekend był bezpieczny - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dbali by Majowy Weekend był bezpieczny

Data publikacji 04.05.2017

Wydłużony weekend majowy kojarzy się większości osób z odpoczynkiem i relaksem w gronie przyjaciół. Dla policjantów jest to okres wytężonej pracy aby zadbać o bezpieczeństwo odpoczywających oraz by zabawa jednych nie była uciążliwa dla innych. Przez cały weekend w działaniach wzięło dział 122 funkcjonariuszy, wylegitymowano prawie 700 osób a 197 zostało ukaranych mandatami karnymi. Zatrzymanych zostało także 5 nietrzeźwych kierujących. W trakcie trwania „majówki” nie doszło do żadnych tragicznych ani groźnych zdarzeń wobec czego można długi weekend określić jako że był bezpieczny.

Nad bezpieczeństwem w majowy weekend czuwali funkcjonariusze ze wszystkich wydziałów, zarówno Prewencja, Ruch Drogowy jak i Wydziały Dochodzeniowo-Śledcze i Kryminalny. Podczas działań zwracano uwagę na osoby przemieszczające się po drogach, kontrolując prędkość z jaką się poruszają, stan techniczny oraz stan trzeźwości. Patrole prewencji poruszały się zarówno radiowozami jak i pieszo w miejscach rekreacji oraz w centrum i w rejonach barów i dyskotek.

Zatrzymanych zostało łącznie 5 nietrzeźwych kierujących oraz jedna osoba, która niestosowała się do wyroku sądu i prowadziła pojazd pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Czterej kierujący, którzy zostali zatrzymani za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu to osoby w wieku pomiędzy 48 a 60 lat. Poruszali się głównie w rejonach obszarów wiejskich. Jednakże piaty z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, 25 letni mieszkaniec naszego powiatu przyjechał do baru mając w organizmie już około 3 promili alkoholu ciągnikiem rolniczym. Wszyscy kierujący odpowiedzą teraz przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie.

Funkcjonariusze dbali także o bezpieczeństwo osób poruszających się pieszo po drogach. Część osób pomimo akcji nagłaśniających zagrożenie jakie to ze sobą niesie poruszała się po zmroku poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych. Czworo pieszych z kolei poruszało się po trasie szybkiego ruchu. Nie zdawali sobie sprawy z zagrożenia jakie stwarzali tym zarówno dla siebie jak i dla innych uczestników ruchu.

Pomimo tych zdarzeń nie doszło na terenie naszego powiatu podczas trwania majowego weekendu do żadnych tragicznych wydarzeń wobec czego można stwierdzić, ze „Majówka” była bezpieczna.