Bezpieczny Weekend Majowy - Aktualności - KPP Świebodzin

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Weekend Majowy

Data publikacji 28.04.2017

Długi weekend majowy kojarzy nam się z odpoczynkiem, grillowaniem, spotkaniami w gronie rodziny i przyjaciół. Niezależnie od pogody, z powodu wydłużonego wolnego czasu udamy się do miejsc lub znajomych, gdzie lub z którymi postanowiliśmy spędzić ten czas. Warto przy tym jednak zadbać o własne bezpieczeństwo. Szczególnie ważne jest by prowadzić i poruszać się po drogach ostrożnie by dotrzeć do celu. Nad naszym bezpieczeństwem zarówno na drogach jak i w miejscach rekreacji czuwać będzie wielu policjantów.

Podczas przedłużonego okresu wolnego bardzo często korzystamy z okazji i wyjeżdżamy spędzić czas z bliskimi nad morzem, w górach czy nad jeziorami. Z tego powodu na drogach jest wzmożony ruch. Aby nie doszło do tragicznych w skutkach zdarzeń czuwać na nich będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, których w tym okresie będzie zdecydowanie więcej. Jednakże sami także zadbajmy o własne bezpieczeństwo. Prędkość, pośpiech są przyczyną ogromnej liczby zdarzeń na drogach. Z powodu dużego ruchu pojazdów musimy wykazać się cierpliwością i prowadzić zachowując ostrożność i wzmożoną czujność. Na drogach pojawić się może także większa liczba osób pieszych oraz rowerzystów. Pamiętajcie, że podstawą bezpieczeństwa jest widoczność. Zarówno ważne jest to aby pieszy szedł prawidłową stroną jezdni, widząc nadjeżdżający pojazd jak i by miał elementy odblaskowe by samemu być widocznym. Widoczność jest także bardzo ważnym elementem dla rowerzystów. Kamizelki, odblaski, światła nawet w sytuacjach, które nie są wymagane prawem nie zaszkodzą a mogą pomóc a nawet uratować życie.

Oprócz dojazdu do miejsc gdzie będziemy odpoczywać pamiętajmy o prawidłowym zabezpieczeniu naszych domów. Zarówno przed kradzieżami jak i mogącymi zdarzyć się wypadkami. Sprawdzić przed wyjazdem należy okna, drzwi oraz inne drogi przez które można dostać się do naszych mieszkań. Warto uprzedzić zaufanych sąsiadów, że nas nie będzie by zwracali uwagę na osoby „kręcące” się przy naszych domach. Zwiększona, dla naszego bezpieczeństwa, będzie także liczba policjantów Wydziału Prewencji, którzy między innymi będą mieli patrole piesze w rejonach osiedli dbając o nasze bezpieczeństwo.

Jeżeli pogoda dopisze pamiętajmy o zachowaniu rozsądku, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą. Wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczne a prowadzenie pojazdów wodnych w stanie nietrzeźwości może doprowadzić do tragedii oraz jest przestępstwem.

Mundurowi także zwracać będą uwagę na ład i porządek aby zabawa jednych nie była zbyt uciążliwa dla pozostałych osób. W tym przypadku także policjanci apelują o umiar i zachowanie rozsądku. Przede wszystkim aby ten weekend był dla wszystkich bezpieczny.